Skip to main content

Garść sposobów na tańsze zakupy

Smak radości, który płynie z wyprzedaży, zna właściwie każdy. „Upolowanie” konkretnego produktu w niższej niż zazwyczaj cenie w większości przypadków jest wyjątkowo satysfakcjonujące, głównie ze względu na towarzyszącą mu oszczędność. Czy jedna tańsze zakupy można robić… nieustannie? Garść zasad z pewnością pomoże w tym przedsięwzięciu.

Okazje, punkty i newslettery

Sezon na tanie zakupy przypada z reguły dwa razy do roku. Większość doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że na wyprzedażach można się zarówno ubrać (i to na każdy sezon), jak i zakupić prezenty na różne okazje. Wyprzedaże zimowe zaczynają się jednak już po okresie świątecznym, tym samym kupując prezenty na ostatnią chwilę należy liczyć się z przepłaceniem. Choć mało kto uważa kupowanie gwiazdkowych prezentów latem za dobry pomysł, to ekonomiczne podejście do zakupów będzie wymagało właśnie takiego posunięcia – planowania wydatków oraz korzystania z okazji. Co więcej, stawiając tylko na kilka prezentów można oszczędzić nawet kilkaset złotych.

Podobnie sprawa ma się z gazetkami reklamowymi, które wydawane są przez największe sieci hipermarketów. Informują one o konkretnych, często krótkoterminowych promocjach. Warto jednak pamiętać, że im „poważniejsza” oferta promocyjna, tym wcześniej należy pojawić się w sklepie.

Wiele sklepów, po rejestracji na stronie internetowej przesyła użytkownikowi informację o aktualnych przecenach. Warto w związku z tym śledzić skrzynkę pocztową, gdzie wśród powszechnego spamu odnaleźć można prawdziwe perełki. Bywa, że przeceniony zostaje ostatni produkt, sprzęty powystawowe, para butów, która była dość długo przymierzana albo produkt bez pudełka. Coraz więcej sklepów oferuje również klientom swoje programy lojalnościowe, karty i różnego rodzaju punkty. Robiąc częste zakupy w jednej sieci sklepów można tym samym otrzymać rabat na kolejne zakupy.

Produkty z drugiej ręki

Pierwsze ciucholandy cieszyły się popularnością jeszcze w latach 60. XX wieku. Co więcej, ich popularność nie przemija – rokrocznie na całym świecie klienci zostawiają w nich kilka miliardów dolarów. Mimo tego, że zakupy w takich miejscach mogą kojarzyć się różnie, wątpliwości nie ulega fakt, że bardzo często można w nich odnaleźć produkty naprawdę wartościowe. By jednak „upolować” okazję należy odwiedzić co najmniej kilka tego typu miejsc – różnią się one bowiem nie tylko zaopatrzeniem, ale również cenami czy datami dostaw.

Internet od lat pozostaje zagłębiem atrakcyjnych cen, ale przede wszystkim dużego wyboru. Z pomocą przychodzą portale aukcyjne, których użytkownicy proponują używane, jednak wciąż dobre jakościowo rzeczy. Aukcje dotyczą każdego rodzaju dóbr – poczynając od sprzętów AGD i RTV, na książkach i płytach kończąc. Popularne ostatnimi czasy stały się również internetowe ciucholandy – ceny w nich są porównywalne ze stacjonarnymi odpowiednikami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *